از میان خبرها

دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد:
خدمات‌رسانی در مشاغل حساس تنها با ارائه کارت واکسن 
رئیس کارگروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خدمات‌رسانی در مشاغل حساس به لحاظ خطر ابتلا به کرونا تنها با ارائه کارت واکسن از سوی خدمت‌گیرندگان در مناطق زیر پوشش این دانشگاه میسر است. محمد باباخانی در گفت و گو با وب دا افزود: مشاغل حساس مانند استخرها، سینماها، رستوران‌ها و  تالارها هستند که خدمات دهندگان باید قبل از ورود به این اماکن پرینت کارت واکسن خود یا عکس آن را در موبایل ارائه کنند. وی بیان کرد: این در حالی است که به دنبال بازدیدهای بازرسان دانشگاه علوم پزشکی مشهد کلیه خدمات‌دهندگان در این مشاغل  باید واکسیناسیون کامل خود را انجام دهند و کارت واکسن داشته باشند. وی افزود: با راه‌اندازی سامانه «امید» از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تمام سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌ها می‌توانند با ارائه کد ملی نسبت به آگاهی از واکسیناسیون خدمت‌گیرندگان خود، اطلاع حاصل کنند، در شرایط حاضر با توجه به عدم راه‌اندازی سامانه مزبور ارائه پرینت کارت واکسن  الزامی است.
 
رئیس سازمان اورژانس کشور:
طرح خادمیار رضوی ویژه پرسنل اورژانس کشور اجرا می شود
رئیس سازمان اورژانس کشور از برنامه ریزی برای اجرای طرح خادمیار رضوی ویژه پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی سراسر کشور خبر داد. دکتر میعاد فر در حاشیه دیدار با مدیر عالی حرم رضوی در گفت و گو با وب دا اظهارکرد: بر اساس این طرح تمامی پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی کشور که قصد خدمت به زائران بارگاه منور رضوی را دارند می توانند ضمن تشرف به مشهد مقدس، در این طرح نیز مشارکت کنند. وی با بیان این که برنامه‌ریزی این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال انجام است، اظهارکرد: این طرح  با هدف گسترش خدمات رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی و ایجاد زمینه برای کسب فیض خدمت برای تمامی ارادتمندان حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) اجرایی خواهد شد.شایان ذکر است، رئیس سازمان اورژانس کشور در سفر به مشهد، ضمن بازدید از پایگاه‌های اورژانس 115 مستقر در حرم و اطراف حرم مطهر رضوی ضمن قدردانی از تلاش های ارزنده پرسنل اورژانس 115 در خدمات رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی، با مدیر عالی این آستان مقدس نیز دیدار و گفت و گو کرد.
 
با حضور معاون  وزیر  بهداشت انجام شد:
رونمایی از سامانه جامع نظارت علوم پزشکی مشهد
با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، از سامانه جامع نظارت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد. به گزارش وب دا، سامانه جامع نظارت یکی از ابداعات معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که  برای تسهیل و ارتقای بازرسی ها، نظارت ها و رسیدگی به شکایات مردم طراحی و اجرا شده است. دکتر کریمی معاون درمان وزارت بهداشت همچنین در نشستی با معاون و مدیران معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جریان اقدامات و برنامه‌های این دانشگاه در خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی قرار گرفت.
 
توضیحات شهرداری مشهد درباره ویدئوی جشن تولد در ستاد مدیریت بحران
مسلمی- روز گذشته ویدئویی از برگزاری جشن تولد در ستاد مدیریت بحران شهرداری مشهد در فضای مجازی منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت. موضوع را از رئیس گروه پدافند غیر عامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد پیگیری کردیم که به «خراسان رضوی» گفت: جشنی در کار نبوده است، ما حوزه ای به نام «دوام ثامن»داریم که همه اعضای آن از شهروندان هستند و هیچ کدام از آن ها هیچ گونه رابطه استخدامی با شهرداری ندارند، چهارشنبه هفته گذشته  برخی از این شهروندان دوام ثامن بدون این که با حوزه ما هماهنگی انجام دهند بعد ازساعت اداری، مسئول دبیرخانه را که آن فرد هم جزو شهروندان است، می‌خواستند سورپرایز کنند،  در 3 تا 4 دقیقه کیکی برای او می آورند و جشنی در کار نبوده است، بدون این که از بچه های پرسنل و کادر ما کسی در میان آن ها باشد، چرا که کارمندان ما همان روز برنامه کمک به مشکلات سیل زدگان کرمان را پیگیری می کردند. وحید اکلملی افزود: فردی که این فیلم را منتشر کرده، خیلی بی رحمانه این کار را انجام داده است، به جای این که از این افراد قدردانی کند برای این شهروندان حاشیه درست کرده است.